Podielové fondy

Podielové fondy, ich význam a cieľ

Podielové fondy sú optimálnym prostriedkom na zhodnotenie peňazí, čo Vám umožní zachovať si na dôchodku takú životnú úroveň ako počas produktívneho veku. Investovanie do fondov má význam pre tých, ktorí nedisponujú veľkým majetkom alebo obnosom finančných prostriedkov,avšak chcú svoje peniaze zhodnotiť dlhodobo nad úrovňou inflácie. Pokiaľ patríte do skupiny ľudí, ktorým kapitál umožňuje väčšie investície (nákup nehnuteľností, vylepšenie svojho podnikania), podielové fondy môžete vnímať skôr ako diverzifikáciu rizika Vášho majetku.

Tip:

Na dlhodobé investovanie používajte podielové fondy (pravidelné investovanie) vďaka čomu dosiahnete výrazne vyššie zhodnotenie peňazí. Tu sú dôvody:

  • viete kedykoľvek zvýšiť/znížiť/prerušiť investovanie bez akýchkoľvek “papierovačiek”
  • k účtu dostanete prihlasovacie údaje, ktoré Vám umožňujú neustále sledovať vývoj Vašej investície
  • niektoré programy pravidelného investovania Vám automaticky s vyšším vekom postupne presúvajú peniaze do menej rizikových fondov
  • vstupný poplatok je jediným poplatkom, ktorý sa viaže na tento produkt (oproti investičnému životnému poisteniu je lacnejší min. o 70%)

Príklady z praxe:

Dvaja kamaráti sa rozhodnú investovať 50 € mesačne na dobu 30 rokov, pričom obaja budú investovať do fondov s predpokladaným výnosom 6%. Prvý si na tento účel vyberie program pravidelného investovania (podielové fondy), kým druhý dnes rozšírené investičné životné poistenie.

Informácia: na výpočet boli použité reálne poplatky dnes predávaných produktov

Ohodnoťte tento článok

Priemerné hodnotenie: 5 / 5. Počet hodnotení: 6

Buďte prvý, kto ohodnotí tento článok.

Je nám ľúto, že sa Vám článok nepáčil.

Povedzte nám čo by sme mohli zlepšiť.