Skip to content

Náš tím sa opäť rozrastá! Tentokrát sa posilňujeme v Bratislave, kde náš tím rozširuje skúsený hypotekárny poradca Tomáš Gaňa. Vyspovedal som ho v krátkom rozhovore, aby som vám ho bližšie predstavil.

Tomáš Gaňa

V rýchlosti sa nám predstav, Tomáš. Kde si doteraz pracoval a na akej pozícií ?

Ahoj, volám sa Tomáš Gaňa, mám 33 rokov, od roku 2012 som pracoval v Tatra banke, kde som začínal ako väčšina pracovníkov na pokladni, otváral som bežné účty a spracovával žiadosti o spotrebné úvery.

Časom som zistil, že práve oblasť úverovania je pre mňa najviac zaujímavá a chcel som sa v nej ďalej zlepšovať.

V roku 2014 som úspešne absolvoval školenie na hypotekárneho špecialistu a začal som sa naplno venovať iba úverovaniu. Začiatky boli síce veľmi náročné, no postupne som zistil, že moje rozhodnutie vydať sa touto cestou bolo správne. Čisto hypotékam sa teda venujem už viac ako 6 rokov.

Vieš odhadnúť koľko hypoték si zrealizoval v banke?

Presné číslo povedať neviem, no podľa môjho odhadu som úspešne vyriešil približne tisíc hypoték. Okrem toho som riešil ďalšie stovky zmien na úveroch, ako napríklad zmeny záložných práv na nehnuteľnostiach, zníženia úrokových sadzieb alebo rôzne zmeny týkajúce sa osôb, ktoré vystupovali v úveroch.

Prečo si sa rozhodol ukončiť kariéru v banke a začať s podnikaním, ešte k tomu v tejto neistej dobe?

Po ôsmich rokoch v pobočkovej sieti som zistil, že sa nemám ďalej kde posunúť, a keďže všetky procesy som už ovládal, tak práca sa stala rutinou, kde som nové skúsenosti a znalosti nadobúdal už iba v obmedzenej miere. V tomto čase prišla ponuka od teba, pričom si mi detailne vysvetlil akým spôsobom pracuješ s klientmi, a keďže naše hodnoty v tejto oblasti boli takmer totožné a „sadli“ sme si aj ako ľudia tak som viac neváhal.

Nemal si alebo nemáš strach zo zmeny?

Podľa mňa každý človek, ktorý mení  zamestnanie má určité obavy a strach. Je to predsa opustenie svojej komfortnej zóny a  kolektívu, s ktorým ste trávili dlhé roky. Verím, že strach a obavy, ktoré mám, postupne vymiznú s každým ďalším spokojným klientom.

Ako by si chcel aby Ťa evidovali ľudia v tvojom okolí, čo sa práce týka?

Každý, kto má pozná vie, že sa na mňa môže kedykoľvek obrátiť zo svojou požiadavkou a nikdy nepoviem nie. Neviem povedať, či je to kladná vlastnosť, avšak takto sa ma snažili rodičia vychovávať a v praxi som sa naučil, že keď budem slušný a ochotný k ľudom, tak rovnako sa budú správať aj oni ku mne.

Čo považuješ za svoje najsilnejšie stránky?

Klienti na mne oceňujú môj profesionálny prístup, ochotu vypočuť si ich a pomôcť s ich požiadavkami. Mojou silnou stránkou je takisto vytrvalosť a schopnosť nevzdať pri prípadných neúspechoch. Vždy sa snažím na veci pozerať z viacerých pohľadov a málokedy sa mi v práci stane, že niečo nedokážem vyriešiť.

Akým spôsobom by si chcel obohatiť náš tím?

Keďže viem, že v poslednej dobe  Vám chodí stále viac a viac požiadaviek od klientov, ktorý potrebujú pomôcť  či už s financovaním kúpy alebo výstavby nehnuteľností alebo poradiť sa ohľadne investovania, životného poistenia poistenia či dôchodkového sporenia, tak rád by som Vám pomohol kvalitne vyriešiť ich požiadavky. Počas praxe som získal mnoho skúseností a kontaktov, a takisto poznám procesy bánk aj z „vnútra“.

Zároveň verím, že mojím príchodom obohatím nie len ja vás, ale rovnako aj tvoj tím mňa.